Selçuk Yaşar Ödülü | Selçuk Yaşar’dan Yönetim Tavsiyeleri
Selçuk Yaşar’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan gençliğe ve çağdaşlık ülküsüne adayarak gerçekleştirdiği hedefi Yaşar Üniversitesi, Selçuk Yaşar Ödülü ile kurucusunun vizyon mirasını Türkiye’nin dört bir yanına taşıyor. Bu yıl ilk kez verilecek Selçuk Yaşar Ödülü, yeniliği, toplumsal faydayı ve geleceğin Türkiye’sini hedefleyen cesur insanların çalışmalarını kutlamayı, başarılarını tüm Türkiye’ye duyurmayı ve Türkiye’den dünyaya açılan yeni hayallere güç vermeyi hedefliyor.
16514
page-template-default,page,page-id-16514,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Selçuk Yaşar’dan Yönetim Tavsiyeleri

“Başarılı olmak için gerçek yönetim sistemini benimsemek, yönetilen değil, yöneten yönetici olmak şarttır.”

“İnsan kaynaklarınızı iyi planlamadıktan, uygulamada sürat, kârlılık, heves ve moral olmadan veya çürük elmaları sepetten ayıklamadan sonuca ulaşılamaz.”

“Makineler eskir, yedek parça konur, yenilenir. İnsanlarda eskime, parça değiştirme yoktur. Daima ilerler, yükselir, tecrübesi ve değeri artar.”

“Ne kadar zengin ve varlıklı olursa olsun, tasarruf ilkelerine riayet etmeyen işletme darboğaza girmeye mahkumdur.”

“Bulmak fikrini hiç kaybetmedim. Geri döndüm araştırdım. Bu babamdan aldığım nasihattir. İnat ederim, bir konuya kancayı takarım, 5 sene, 10 sene işlerim. Birçok fabrika böyle meydana gelmiştir.”

“Tevazu, bilgide ve üstün olanda bulunur. Kendini beğenenler, hele bu hali açıkça etrafına hissettirenler, hiçbir şey bilmediklerini saklamak isterler. Bilgiye, ilme ve tecrübeye kıymet vermeyen bir ortamın içine itilmekten şiddetli korunmalıyız.”

“Hatalardan ders alabilmişsen, yeniden başarıya dönüş şansın var demektedir. O zaman sana, hayatın en değerli hediyesi bu olur.”